Kultúra

Pozvánka na divadelné predstavenie: KLIMAKTÉRIUM... A ČO? - 22.3.2022 - Dom kultúry v Starej Ľubovni
2.3.2022

Pozvánka na divadelné predstavenie: KLIMAKTÉRIUM... A ČO? - 22.3.2022 - Dom kultúry v Starej Ľubovni

Ľubovnianske osvetové stredisko Vás pozýva na divadelné predstavenie s názvom KLIMAKTÉRIUM.. A ČO? , ktoré sa uskutoční dňa 22.marca 2022 o 18:00 hod. v Dome kultúry v Starej Ľubovni.
Cena vstupenky: 15 EUR

Predaj vstupeniek: Ľubovnianske osvetové stredisko (Dom kultúry Stará Ľubovňa)


Národný týždeň manželstva - časopis Ľubovnianskeho osvetového strediska
25.2.2022

Národný týždeň manželstva - časopis Ľubovnianskeho osvetového strediska

Národný týždeň manželstva je síce už za nami, ale Ľubovnianske osvetové stredisko počas tohto týždňa aktívne pracovalo na vytvorení časopisu o manželstve.
Časopis obsahuje zaujímavé články, rozhovory a zaujímavosti z ľubovnianskeho regiónu.

Veríme, že sa Vám naše dielo bude páčiť.
Posielame link, kde je online časopis zverejnený:
https://issuu.com/osveta/docs/n_rodn_t_de_man_elstva_2022

Posielam tiež časopis v PDF súbore, pre stiahnutie kliknite tu:
https://www.uschovna.cz/sk/zasilka/VLZIN5GIWY7KNVYW-Y7L/


VEREJNÁ LITERÁRNA SÚŤAŽ pre študentov stredných a vysokých škôl
7.10.2020

VEREJNÁ LITERÁRNA SÚŤAŽ pre študentov stredných a vysokých škôl

Ministerstvo obrany SR a rezortný mesačník OBRANA vyhlásili XVI. ročník súťaže o tvorivom písaní pre študentov.. Žiaci stredných a poslucháči vysokých škôl môžu súťažiť v žánroch poviedka a úvaha v slovenskom jazyku na tému AKÚ CENU MÁ MIER?
Súťažné práce v rozsahu 1 000 do 5 000 znakov ( s medzerami) treba vo formáte DOC,DOCX, ODT alebo PDF posielať do 22. novembra 2020 na e-mailovú adresu sutaz@mil.sk. Práce, ktoré postúpia do finále, budú v dňoch 1. - 6. decembra uverejnené na facebookovom profile Ministerstva obrany SR (www.facebook.com/mosr.sk), kde ich verejnosť bude môcť hodnotiť pridelením hlasu. Výsledky súťaže organizátori zverejnia 8. decembra 2020. Prvé tri najlepšie hodnotené práce v každej kategórii získajú okrem iných ocenení ja finančné prémie 500, 400 a 300 eur. Ceny víťazom odovzdá minister obrany SR Jaroslav Naď. Víťazné práce tiež uverejní mesačník MO SR Obrana.
V e-mailoch s prácami súťažiaci uvedú základné údaje o autorovi (meno a priezvisko, adresa, škola, vek, kontakt) a vyplnený súhlas so spracovaním osobných údajov (GDPR).
Podrobnosti a formuláre GDPR nájdu na webe súťaže www.mosr.sk/sutaz-2020/.


Slávnosti poľsko-goralskej kultúry - 27. 09.2020 - ZRUŠENÉ!
24.9.2020

Slávnosti poľsko-goralskej kultúry - 27. 09.2020 - ZRUŠENÉ!

Slávnosti poľsko-goralskej kultúry - sú ZRUŠENÉ!


Vianočná besiedka
16.12.2019

Vianočná besiedka

Včera 15.12.2019 sa v našom kultúrnom dome konala Vianočná besiedka - vianočný program detí MŠ a žiakov ZŠ. Naše detí spolu so svojimi učiteľkami pripravili pre rodičov, starých rodičov a všetkých ľudí dobrej vôle krásny kultúrny program. Po programe sa podávala účinkujúcim deťom a všetkým ostatným účastníkom vianočná kapustnica. Týmto krásnym podujatím nám naša Základná škola s materskou školou spríjemnila predvianočný čas, 4-tú adventnú nedeľu.

9. 11. 2015 zasadala kultúrna komisia pri OZ

V decembri sa môžeme tešiť na tradičné podujatia. Príde sv. Mikuláš, bude Vianočná burza a Zóna bez peňazí. Pripravujeme dotlač knihy: “Utekali , aby zostali,“ ktorá môže byť hodnotným darčekom pod vianočným stromčekom. Z fotografií jubilejného roka 700. výročia prvej písomnej zmienky o obci sa pracuje na stolovom kalendári 2016. Bude aj novoročný prípitok a Novoročný ples obce Chmeľnica bude 2. januára 2016 o 19,00 hodine. Do tanca a spevu budú hrať hudby DUO LEGATO z Kežmarku a Hudba ĽUBOVKA s bratmi Alexanderčíkovcami.

  • www.visitspis.sk/1-uvod
  • maslubovniansko.sk
  • www.karpatenblatt.sk
  • www.kdv.sk
  • www.kovanezelezo.sk