Kultúra

Veľvyslanec Spolkovej republiky Nemecko Joachim Bleicker na XXV. Ročníku DNK v Chmeľnici
4.6.2017

Veľvyslanec Spolkovej republiky Nemecko Joachim Bleicker na XXV. Ročníku DNK v Chmeľnici

Už po 25. krát privítala Chmeľnica hostí z rôznych kútov našej vlasti, ale aj z Poľska, Lotyšska, Rakúska a Nemecka. Jubilejný ročník poctil svojou návštevou veľvyslanec Spolkovej republiky Nemecko Joachim Bleicker. Nemeckú svätú omšu celebroval generálny vikár Spišskej diecézy Mons. prof. ThDr. ThBibl.Lic. Anton Tyrol, PhD s vdp. ThLic. PaedDr. Tomášom Gondkovským a našim rodákom vdp. Mgr. Petrom Duffalom. Na svätej omši účinkoval zbor sv. Ondreja z Chmeľnice a Ľubovnianska dychovka zo Starej Ľubovne.


Povesť o Čertovej skale zaujala divákov
28.5.2017

Povesť o Čertovej skale zaujala divákov

Členovia Ochotníckeho divadla v Chmeľnici predstavili divadelnú hru Ľubomíry Šlampiakovej, ktorá sa v nej vrátila k prastarej povesti o Čertovej skale. Skvelé výkony hercov diváci ocenili na premiére niekoľko minútovým potleskom. Čertovú skalu na základe svojej fotografie vyhotovil Viliam Klimko.


Kapela No Brake vystúpi na na jubilejnom 25. ročníku Dní nemeckej kultúry v Chmeľnici 4. júna 2017
1.4.2017

Kapela No Brake vystúpi na na jubilejnom 25. ročníku Dní nemeckej kultúry v Chmeľnici 4. júna 2017

Juraj a Martin Beňačkovci majú svoje korene v Chmeľnici, totiž ich mamka je chmeľničanka. Ich indie-rocková kapela už nie je celkom nováčikom. Vydala album Hands Indie Air (2013). Kapela vyhrala aj českú súťaž Busker Jam, vďaka čomu momentálne dokončila druhý album ktorý bude krstiť 21. apríla 2017 v Prešove. Na tomto albume bude aj singel Free Your Mind, ktorý sa taktiež objavil vo viacerých rádiách a dosiahol na youtube už 116 000 videní. Kapela nedávno vyhrala cenu Tootoot Top Fan Band - Talent Roka 2016. Vďaka výhre v súťaži REC. Stage si zahrala aj na Colours of Ostrava 2016.


Za kávu zaplať básňou
20.3.2017

Za kávu zaplať básňou

Pri príležitosti medzinárodného dňa poézie bude platidlom báseň


Budujeme vzťah detí ku knihám.
17.3.2017

Budujeme vzťah detí ku knihám.

Kniha má svoj mesiac . Práve Marec je už od roku 1955 mesiacom knihy. Našou snahou je organizovať v obecnej knižnici rôzne aktivity, aby sme budovali vzťah detí ku knihám. Veď „Dom bez kníh, je ako telo bez duše.“ Dnes boli v obecnej knižnici predškoláci.

9. 11. 2015 zasadala kultúrna komisia pri OZ

V decembri sa môžeme tešiť na tradičné podujatia. Príde sv. Mikuláš, bude Vianočná burza a Zóna bez peňazí. Pripravujeme dotlač knihy: “Utekali , aby zostali,“ ktorá môže byť hodnotným darčekom pod vianočným stromčekom. Z fotografií jubilejného roka 700. výročia prvej písomnej zmienky o obci sa pracuje na stolovom kalendári 2016. Bude aj novoročný prípitok a Novoročný ples obce Chmeľnica bude 2. januára 2016 o 19,00 hodine. Do tanca a spevu budú hrať hudby DUO LEGATO z Kežmarku a Hudba ĽUBOVKA s bratmi Alexanderčíkovcami.