Dobrovoľný hasičský zbor

HISTÓRIA DHZ v Obci Chmeľnica

 

Schôdza

Hasiči počas Veľkej noci 2015

Hasiči pomáhajú pri požiari

DHZ pomáhal 30.5.2015 v Hromoši po prietrži

Hasiči čistia miestny potok

Prosba pre ministra vnútra Róberta Kaliňáka o opätovné zaradenie Chmeľnice do projektu "„AKTÍVNE PROTIPOVODŇOVÉ OPATRENIA“

Z projektu „AKTÍVNE PROTIPOVODŇOVÉ OPATRENIA“ bola naša obec vynechaná, hoci naša DHZ mala prisľúbený protipovodňový vozík. Protipovodňový balík prvej pomoci určený pre obce obsahuje kalové čerpadlo, generátor elektrickej energie, prenosné osvetlenie, povodňové bariéry, elektrické kalové čerpadlo, plávajúce čerpadlo a set náradia. Všetky veci sú naložené na prívese. Na vozíku je nápis „ Dobrovoľná požiarna ochrana SR.“ Je zaujímavé, že niektoré obce protipovodňový vozík dostali, hoci DHZ v obci nemajú. Chmeľnica, keďže je blízko hraničnej rieky Poprad, je takmer pravidelne v spodnej časti následkom vybreženia Chmeľnického potoku pri vzdutí hladiny rieky Poprad zaliata. Opakuje sa to takmer vždy pri povodniach alebo prietržiach. Prosím ministra vnútra Róberta Kaliňáka v mene občanov obce, ktorí pomoc našich hasičov z  DHZ často potrebujú, aby zvážil tieto skutočnosti a Chmeľnicu do   PROJEKTU „AKTÍVNE PROTIPOVODŇOVÉ OPATRENIA“ opätovne zaradil.

http://www.dobrovolnihasici.sk/technika/technikainfo/225-zoznam-obci-ktorym-budu-pridelene-protipovodnove-voziky

Minister vnútra Róbert Kaliňák odovzdal hasičské auto

K stiahnutiu

2. apríla 2016 Zásah našich hasičov pri požiari v Podsadku

Dnes 14:16 som dostala z Koordinačného strediska integrovaného záchranného systému Obvodného úradu Prešov pokyn vyslať členov nášho DHZ na zásah týkajúci sa hasenia požiaru v Podsádku. Ďakujem našim hasičom za promtnú mobilizáciu a pomoc profesionálnym hasičom aj svojim kolegom z DHZ Plavnica a Hniezdne.

 

3. apríla 2016 hasiči z DHZ opäť hasili požiar v Podsadku

Spolu s hasičmi z DHZ Hniezdneho hasili požiar v Podsádku

Fotky nafotil: Martin Krafčík

 

Fotky nafotil: Kristián Folvarský

 

Súvisiace odkazy

28.12.2016 Výročná členská schôdza členov DHZ

 

HASIČI majú službu pri veľkonočných obradoch

HASIČI ZACHOVÁVAJÚ TRADÍCIE NA VEĽKONOČNÝ PONDELOK V OBCI

 17.4.2017

HASIČI s vdp. PETROM DUFFALOM

 

100. výročie DHZ bude v Chmeľnici 4. júna 2025