Začíname Advent 2017

Dnes sme začali posviackou adventných vencov Advent 2017.  Čas adventu nie je len očakávaním Ježiša, ktorý sa narodí v betlehemských jasliach, ale je aj spoznávaním Ježiša v našich rodinách, v našich blížnych a v neposlednom rade aj v našich srdciach.  
 
 
 
Práve adventný čas môžeme prežiť plnšie a zodpovedne sa pripraviť na najvýznamnejšiu udalosť roka, na Vianoce. Deťom motivácia k príprave na Vianoce väčšinou nechýba. Veľmi ochotne budú odpočítavať dni, otvárať adventný kalendár, vyberať si z okienok kalendára jednu čokoládku za druhou, zapaľovať sviečky na adventnom venci. A čo my dospelí? Čaká nás  množstvo povinností, príprav, behania po obchodoch, lebo aj toto dnes patrí k predvianočnému obdobiu a nedá sa tomu úplne vyhnúť.
 
Advent je príležitosťou zastaviť sa nachvíľku a urobiť o skutok naviac. Podeliť sa o to, čo máme, urobiť radosť iným. Každý sa poteší vianočnému darčeku, chudobnejší aj malej pomoci k vianočným sviatkom. Sviatok narodenia Pána sa v dnešnej spoločnosti stal synonymom hojnosti až prebytku na našich stoloch. Vďaka našej ústretovosti a štedrosti sa v našej farskej rodine v Chmeľnici môže stať hlavne synonymom pomoci druhým.
 
Advent, advent, štyri sviece, prvá z nich sa zatrbliece.
Za ňou druhá, tretia zhorí, prinesieme stromček z hory.
A keď štvrtá zhorí stíška, príde príchod betlehémskeho Ježiška.
 

  

  • www.visitspis.sk/1-uvod
  • maslubovniansko.sk
  • www.karpatenblatt.sk
  • www.kdv.sk
  • www.kovanezelezo.sk