Nové slovensko-poľské dopravné spojenie - autobusová linka Košice, Prešov a letisko Rzeszow-Jasionka.

Prešovský samosprávny kraj v spolupráci s Podkarpatským vojvodstvom zavádzajú novú autobusovú linku Košice, Prešov a letisko Rzeszow-Jasionka, ktorou sa má zatraktívniť letecká doprava aj pre obyvateľov Prešovského kraja a rovnako turistov, ktorí prichádzajú do týchto prihraničných  regiónov. Je to výsledok niekoľkoročného snaženia o vytvorenie autobusovej linky Prešov – Rzeszow 

Od 12. marca 2018 je k dispozícii letecké spojenie s izraelským Tel Avivom a a od 30. apríla 2018 spúšťa letisko novú leteckú linku Rzeszów – New York (New Jersey), čím sa najmä z východnej časti Slovenska, otvorí dostupnejšia a rýchlejšia možnosť cestovania do USA, ale aj ďalších destinácií. Sú to vzdialené krajiny, ktoré sa takto približujú ľuďom. Záujem o Tel Aviv zo strany Slovákov je veľký. Letisko má už od cestovných kancelárií nahlásené viaceré skupinové lety. V USA žije dlhodobo aj mnoho Slovákov a je to pre nich spôsob, ako sa môžu do rodnej krajiny vrátiť oveľa jednoduchšie.

„Sedem pätnásť nastúpite na autobus v Prešove a o devätnástej už môžete večerať v New Yorku.“ prízvukoval riaditeľ letiska.  Dohoda zaviesť nové autobusové spojenie vzišla  v polovici februára tohto roka a od 30. apríla 2018 bude pretavená do reality.
Od tridsiateho apríla bude vždy v pondelok z prešovskej autobusovej stanice odchádzať autobus priamo na letisko Rzešov.

 

Z rokovania zástupcov PSK a Podkarpatského a Podkarpatského vojvodstva

Letisko v Rzesove

Publikované: 13.4.2018 | Zobrazené: 1881
  • www.visitspis.sk/1-uvod
  • maslubovniansko.sk
  • www.karpatenblatt.sk
  • www.kdv.sk
  • www.kovanezelezo.sk
Nastavenia cookies