Deň matiek 2018 v Chmeľnici sa stal Fatimou pre naše rodiny

Druhá májová nedeľa už tradične patrí všetkým mamám. Deti z MŠ a žiaci zo ZŠ v Chmeľnici spolu s pani učiteľkami uvili pre mamičky a babičky veľkú kyticu z básní, tančekov a piesní. Na vystúpení nechýbali ani oteckovia a dedkovia, ktorí sa prišli potešiť zo svojich ratolestí. 13. máj 2018 je dňom 101. výročia  od Mariánskych zjavení vo Fatime v Portugalsku. V Chmeľnici sme si spolu s našimi deťmi urobili Fatimu. Určite bola naša Nebeská Matka spolu s nami a tešila sa z rodinnej atmosféry v kultúrnom dome v Chmeľnici. Byť mamou je najkrajšie povolanie v živote každej ženy. Matka a otec, ktorí privítajú na svete nový život, tým spolupracujú s Bohom na veľkom diele stvorenia. Toto poslanie je krásne a náročné zároveň. V momente, keď sa narodí dieťa, narodí sa aj mama. Nikdy predtým neexistovala. Bola ženou, ale mamou nikdy. Mama je niečo úplne nové. A dieťa dokáže priniesť toľko radosti a pozitívnej energie do života nielen rodiny, ale celej komunity. Kde sú deti, tam je nádej, že dedina bude rásť a naša práca má zmysel.

O mamách, ich láske i dobrote sa toho povedalo i napísalo veľa... a predsa toho nie je dosť. Mama je totiž pre každého len tá jedna jediná a tým je výnimočná.  
Mami, vždy, keď som potrebovala objať, si mala otvorenú náruč. Keď som potrebovala priateľa, tvoje srdce to pochopilo. Keď som potrebovala lekciu, boli tvoje nežné oči prísnymi. Tvoja sila a láska ma viedla a dala mi krídla, aby som mohla lietať...
 
Každá mamička dostala okrem darčekov od svojich detí aj symbolickú čokoládku ako  na znak vďaky.
 
Ďakujem pani učiteľkám za básničky a pesničky, ktoré naučili svojich zverencov v ZŠ s MŠ v Chmeľnici, ktorí tak priniesli veľkú radosť do sviatočných chvíľ dnešného sviatku, dňa matiek.
 
Milé mamičky, nech Vám tento deň prinesie toľko šťastia a radosti, koľko lásky vy samy rozdávate svojim najbližším po celý čas!
Vďaka Ti Pane za všetky naše mamy, ktoré si nám dal. Pomáhaj im a požehnávaj ich na tomto svete, odmeň ich za ich námahy tu na zemi, ale raz aj vo večnosti.