Pozor na falošné šeky!

 Falošné šeky na zaplatenie koncesionárskych poplatkov sa objavili v poštových schránkach niektorých obyvateľov. V mene Rozhlasovej a televíznej spoločnosti (RTVS) ich „vyberá“ neexistujúca osoba JUDr. Jana Jabrocká. Vymáhané sumy sa pritom pohybujú v rôznych výškach a za rôzne obdobia. RTVS upozorňuje, že ide o podvod.

„V sprievodnom liste je uvedené nezmyselné upozornenie, že na základe novely zákona o vysielaní a retransmisii bude občan zbavený pokuty ihneď po zaplatení dlžnej sumy, ktoré by malo navodzovať dojem serióznosti a opodstatnenosti platby. Zaplatiť priložený poukaz má do troch dní,“ povedala hovorkyňa STV Želmíra Habanová s tým, aby ľudia fiktívne poplatky na účet v Slovenskej sporiteľni neplatili.
V prípade, že niekto takýto šek dostal, mal by sa obrátiť na spoločnosť Koncesia, ktorá dlžné sumy za televízny prijímač do 31. marca tohto roka vymáhala. Podľa nového zákona o koncesionárskych poplatkoch od 1. apríla tohto roka musia za STV a SRo platiť všetci odberatelia elektrickej energie. Tieto poplatky vyberá Rozhlasová a televízna spoločnosť.