BLAHOŽELÁME OTECKOM KU DŇU OTCOV 2018!

Našim milým otcom, ocinkom, tatom poprajme dnes veľa lásky,radosti zo svojich detí a všetko  najlepšie!


Tretia nedeľa v mesiaci jún je „venovaná“ všetkým mužom, z ktorých sa stali oteckovia. V túto nedeľu sa v mnohých krajinách oslavuje otcovstvo a pripomíname si dôležitosť otca v rodine a pri výchove detí.

 

Tento sviatok vďačí za svoj zrod s najväčšou pravdepodobnosťou Američanke s menom Sonora Smart Dodd, ktorá cítila potrebu uctiť si všetkých otcov ako bol jej otec, veterán občianskej vojny William Smart. Bol to vskutku aj otec-hrdina, pretože po smrti jeho manželky sám vychovával a staral sa o ich päť detí. Jeho dcéra Sonora Louise vnímala svojho otca naozaj ako hrdinu a chcela, aby tak ako aj matky majú svoj deň, mali takýto sviatok aj všetci otcovia.Každé dieťa vie ako urobiť radosť svojmu otcovi. Ak hľadáte tip na niečo kreatívne, čo tak potešiť otca pohľadnicou, smskou, alebo záložkou do knihy s vhodným biblickým textom? Našli sme pre vás pár pekných veršov na inšpiráciu:

 

Dobrý otec, to je hrdina. Dobrý otec svoje deti miluje nadovšetko. Dobrý otec dodáva deťom silu a odvahu. Oteckovia majú obdiv svojich dievčatiek, lebo sú pre nich tie najkrajšie princezné na svete. Synovia preto, lebo raz budú takí silní a skvelí, ako oni. Otcovia sú na tomto svete, aby mohli deti dvíhať k výšinám. A to nielen rukami. Kým mama dáva zázemie, otec pocit slobody. Všetkým ockom patrí veľká vďaka: Bez vás by bol svet nudný a smutný. Deti vás potrebujú rovnako ako mamičky.